Ціни на нафту різко перерахували після заяв Путіна – Reuters

Читать на русском

Ціни на нафту різко перерахували після заяв Путіна – Reuters
Ціни на нафту різко перерахували після заяв Путіна – Reuters

Світові ціни на нафту пішли вгору. Так, 27 березня о 7:31 за Грінвічем ф’ючерси марки Brent зросли на 1,03%, до 75,76 долара за барель. Нафта марки West Texas Intermediate подорожчала також на 1,03%, до 70 доларів за барель.

Об этом сообщает Роспресс

Головних причин цього експерти виділяють дві, повідомляє Reuters. Це:

  • оцінка інвесторами дій влади щодо банківської кризи;

  • плани президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі і посилення напруженості в Європі, що послідувало за цим.

"Плани Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі вплинули на зміцнення цін на нафту. Цей крок є одним із найяскравіших ядерних сигналів Росії та попередженням НАТО щодо його військової підтримки України. НАТО ж розкритикувало Путіна за його "небезпечну та безвідповідальну" ядерну риторику", – йдеться у повідомленні.

Водночас, наголошується, нафтові ринки уважно стежать за настроями на фінансовому ринку. "Значного відскоку не очікується, допоки банківська криза повністю не розвіється. Що може зайняти дні, якщо не тижні", – пояснюють автори матеріалу.

Що буде далі

Водночас, за прогнозами, в майбутньому нафта значно здорожчає. Зокрема, зазначається у матеріалі, очікується, що у другому кварталі 2024 року Brent коштуватиме 97 доларів за барель.

"Попит з боку Китаю – найбільшого у світі імпортера нафти – продовжує зростати у всьому сировинному комплексі. При цьому його попит саме на нафту перевищує 16 млн барелів на день", – пояснюють аналітики.

Источник: Охота на акул