Справу ексголови «Держзовнішінформу» закрили через закінчення строків давності

Читать на русском

Справу ексголови «Держзовнішінформу» закрили через закінчення строків давності
Справу ексголови «Держзовнішінформу» закрили через закінчення строків давності

САП змінила обвинувачення колишньому виконувачу обов’язків директора ДП «Держзовнішінформ» В’ячеславу Корітку з розтрати 9,87 млн гривень на службову недбалість. Через це справу стосовно нього закрили, оскільки у ній закінчилися строки давності.

Об этом сообщает Собеседник

Рішення ухвалив ВАКС.

Ще в травні 2022 року Корітка та його заступника Руслана Філіна обвинувачували в розтраті. Проте у березні 2023 року посадовцю вже інкримінували службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК).

Це злочин є нетяжким, а строк давності на притягнення особи до відповідальності складає 5 років. Враховуючи, що Корітку інкримінують вчинення службової недбалості у 2014 році, то строк давності у справі закінчився ще в 2019 році. Тому судді справу щодо нього закрили.

Водночас суд продовжить судити ексзаступника директора ДП «Держзовнішінформ» Руслана Філіна. Йому інкримінують розтрату (ч. 5 ст. 191 КК), строк давності в якій складає 15 років.

Як відомо, ексдиректора та його заступника обвинувачували у розтраті майна. За версією слідства, у період з травня 2013 року по лютий 2014 року вони, зловживаючи службовим становищем, здійснили розтрату майна очолюваного ними держпідприємства шляхом укладення договорів та підписання актів приймання-передачі наданих послуг.

На підставі них безпідставно перераховано 9,87 млн гривень на рахунки низки приватних компаній. Встановлено, що зазначені приватні підприємства фактично ніяких послуг не надавали, а укладання договорів та підписання інших документів зроблено виключно з метою прикриття злочинної діяльності.

368.media

Источник: Репортер РУ