У Росії пропонують обмежити час спілкування і ліквідувати анонімність у соцмережах


Депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Андрій Анохін оприлюднив свій законопроект, націлений на обмеження користувачів соцмереж, деталі відповідної ініціативи він виклав на своїй сторінці в Facebook.

Депутат Анохін назвав свій законопроект "Про захист громадян від негативного впливу мережевих спільнот у мережі Інтернет, що заподіює шкоду здоров’ю та розвитку людини".

Законодавча ініціатива включає кілька обмежень і заборон для користувачів соціальних мереж, блогів та інших майданчиків для спілкування людей.

Депутат пропонує 4 головних правила:

1. Обов’язкова ідентифікація користувачів, тобто, він пропонує відмовитися від анонімності;

2. Блокувати сайти і майданчики, що ігнорують вимогу про обов’язкову ідентифікацію користувачів;

3. Заборонити неповнолітнім користуватися соцмережами у школах, ВНЗ та інших освітніх організаціях;

4. Обмежити час відвідування соціальних мереж до 3 годин на добу для всіх громадян.

На думку депутата Анохіна, ці правила допоможуть захистити фізичне і психологічне здоров’я громадян.

В Росії Telegram став ще більш популярним після блокування. Як з’ясувалося, месенджером продовжують користуватися в Державній думі, Раді Федерації, Кремлі і уряді.

Google заборонила використання свого домену для обходу блокувань. Раніше сервіси могли перенаправляти трафік на свої сервери через домен компанії.

Нагадаймо, 13 квітня суддя Таганського суду міста Москва Юлія Смоліна задовольнила позов Роскомнагляду і постановила заблокувати месенджер Telegram на території Росії, суддя постановила розпочати блокування негайно, до вступу рішення за позовом в законну силу.

20 березня Роскомнагляд відправив месенджеру Telegram повідомлення "про необхідність виконання обов’язків організатора поширення інформації". Повідомлення було направлено розробникам месенджера через те, що у 2017 році суд оштрафував Telegram за відмову надати ключі шифрування ФСБ, а позов у Верховному суді про визнання наказу ФСБ про передачу ключів шифрування незаконним месенджер програв.

У минулому році мировий суд Міщанського району Москви оштрафував Telegram Messenger LLP (Лондон) на 800 тис. рублів (близько 14 тис. доларів) за відмову виконати запит ФСБ про надання інформації для декодування повідомлень користувачів.

Згідно з оприлюдненими в суді з матеріалами адміністративної справи, 12 липня 2017 року ФСБ направила запит в лондонський офіс Telegram про необхідність надання в термін до 16 липня інформації з шести телефонних номерах. Відповіді від Telegram не було.

Про способи зберегти доступ до месенджера і після початку його блокування читайте в матеріалі DT.UA "Блокування Telegram: як зберегти доступ до месенджеру".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-rosiyi-proponuyut-obmezhiti-chas-spilkuvannya-i-likviduvati-anonimnist-u-socmerezhah-276281_.html”